Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA

Aktualności

Mirosław Łuniewski mistrzem Europy, Henryk Urtnowski wicemistrzem

Dzisiaj rano rozpoczęły się w Alicante Mistrzostwa Europy Masters Non-Stadia. Pierwsi rywalizację rozpoczęli chodziarze na dystansie 10 km. Mimo tego, że start był w godzinach porannych, w bardzo szybkim tempie temperatura wzrastała i zawodnicy kończyli konkurencj przy 30 oC w słońcu. Jedynym reprezentantem Polski startującym w chodzie sportowym był Mirosław Łuniewski w kategorii M60. Po długotrwałych problemach zdrowotnych, powrócił do pełnej dystpzycji i po pasjonującym finiszu, za który zebrał gromkie brawa, jako pierwszy minął linię mety pokonując gospodarzy mistrzostw Hiszpanów. Niestety do tej pory nie ma jeszcze oficjalnych rezultatów pomomo upływu 8 godzin od zakończenia rywalizacji..

Medaliści chodu na 10 km - M60

1. Mirosław Łuniewski POL 55:49

2. Angel Ruta Martin ESP 55:52

3. Javier Moreno Mate ESP 55:57

Dopiero następnego dnia po starcie ukazały się wyniki biegu na 10 km. W kategorii wiekowej M80 Henryk Urtnowski wywalczył tytuł wicemistrza Europy wynikiem 50:08

Medaliści biegu na 10 km - M80

1. Klemens Witting GER 47:51

2. Henryk Urtnowski POL 50:08

3. Gregorio Sablone SUI 52:15

Startująca w kategorii wiekowej W35 Elżbieta Kowalewska zajęła 6 miejsce z rezultatem 38:34. Ryszard Dryps M60 nie ukończył dystansu.

W drugim dniu miatrzostw rywalizowali chodziarze. Kobiety na 20 km i mężczyźni na 30 km. Jedyny reprezentant Polski Mirosław Łuniewski M60 nie ukończył dystansu z powodu skrajnego odwodnienia organizmu. W momencie gdy na 24 km opuszczał trasę znajdował się na pierwszej pozycji z przewagą wynoszącą około 2 minut nad konkurentami.

Trzeciego, ostatniego dnia ME w Alicante na trasie rywalizowali biegacze w połmaratonie. Do rywalizacji przystapiło dwóch reprezentantów Polski. Henryk Urtnowski M80 zdobył swój drugi srebrny medal tych mistrzostw z rezultatem 1:55:12. Startujący w kategorii wiekowej M35 Tomasz Mroczek uplasował się na 20 pozycji z wynikiem 1:21:22.