Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA

Aktualności

W Pucku daleko rzucali i... szybko chodzili

W sobotę 10 lipca odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Gminy Puck w Czwórboju Rzutowym Masters. Dodatkowo rywalizowano też w chodzie na dystansie 3000 metrów.

W Mistrzostwach wystartowało 28 mężczyzn (w tym 3 poza konkursem) i 4 kobiety. W chodzie zaprezentowały się 2 zawodniczki oraz 5 zawodników. W skład czwórboju rzutowego wchodzą następujące konkurencje: pchnięcie kulą oraz rzuty dyskiem, oszczepem i ciężarkiem. Każdy uczestnik miał 6 prób w każdej konkurencji. Najlepsze wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach przeliczane były na punkty w oparciu o współczynniki wiekowe. Końcowy wynik wieloboju stanowi suma punktów uzyskanych w konkurencjach. Sędzią głównym Mistrzostw był Czesław Lis. Zwycięzcą czwórboju rzutowego został Czesław Roszczak z Łagiewnik (pow. krotoszyński) , zaś wśród kobiet triumfowała Alicja Sowa z Gliwic. W chodzie sportowym zwyciężyli Mirosław Łuniewski (UKS JEDYNKA Reda), a wśród kobiet Agnieszka Ellwart (WKS FLOTA Gdynia). Zawodnicy zajmujący miejsca I-VIII (w obu klasyfikacjach mężczyzn) oraz I-III (w klasyfikacjach kobiet) otrzymali pamiątkowe puchary. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów tradycyjnie otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe koszulki.
Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Ziemi Puckiej, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Gminne Zrzeszenie LZS oraz Krzysztof Jędrzejewski. Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.