POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Koronawirus, kalendarz zawodów PZLAM w 2020 roku - zmianyW związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną zmuszeni jesteśmy korygować istniejący kalendarz zawodów. Proszę zapoznać z informacjami zawartymi w komunikacie Zarządu 

KOLEŻANKI  I  KOLEDZY 
 
Kiedy po posiedzeniu Zarządu, w listopadzie ubiegłego roku, zamieściliśmy na naszej stronie kalendarz zawodów na rok 2020 nikt z nas nie przypuszczał, że może coś zakłócić jego realizację. Rzeczywistość okazała się zaskakująca i co gorsza niewyobrażalna wręcz i na dziś nie dająca się przewidzieć. Kiedy większość z nas zaczęła przygotowania do  sezonu  2020, kiedy niektórzy  z nas zgłosili się      do startu w Halowych Mistrzostwach Europy w Bradze, a nawet do Mistrzostw Świata w Toronto, pojawił się on, „CORONAWIRUS”, oficjalnie nazwany „Covid 19”. Zaraz potem lawina odwołań organizacji wszystkich mniej lub bardziej ważnych imprez sportowych, nie tylko tych masters, ale takich jak  Olimpiada w Tokio,  włącznie. Jak wszyscy wiecie w Polsce obowiązują przepisy, które wynikają z sytuacji światowej, które realizowane są w ramach  „Stanu epidemii”,  który to stan reguluje nasze życie  codzienne. Wynika z nich, że o żadnych zawodach mowy być nie może. Co to oznacza: 1.  Zgodnie z aktualnymi przepisami odwołane są wszystkie zawody sportowe, 2.  W miejscach ogólnie dostępnych nie możemy prowadzić treningów, 3.  Możemy pracować nad swoją formą zgodnie z przepisami – we własnym mieszkaniu, domu lub  ogródku, 4. Powinniśmy postępować zgodnie z przepisami ogólnie obowiązującymi aby nie przyczynić się do narażenia kogokolwiek na zarażenie koronawirusem. A teraz konkrety: 1. Wszystkich, potencjalnych organizatorów zawodów prosimy o przestrzeganie przepisów ogólnie obowiązujących, 2. Zaplanowane w naszym kalendarzu zawody w maju i czerwcu należy uznać za przełożone na terminy późniejsze – sierpień, wrzesień. 3. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Polski w Lublinie odbędą się zgodnie  kalendarzem : czyli 4/5.07.2020, chociaż rezerwujemy już termin późniejszy. 4. O konkretnych terminach będziemy informować na naszej stronie. 
 
Wszystkim życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i wiary, że ten koszmar niedługo się skończy, a my wrócimy do naszych rodzin, przyjaciół i tego co sprawia nam tak wiele radości, czyli do uprawiania lekkoatletyki.        

Za Zarząd        Wacław Krankowski, Julian Pełka 

czytaj dalej


Nasi działacze, związek i mistrzostwa z nagrodamiSukcesy organizacyjne PZLAM i wysiłek pracujących w Związku osób coraz częściej doceniają też zewnętrzne instytucje – m.in. władze samorządowe, media oraz inne organizacje sportowe. W ostatnich tygodniach mieliśmy prawdziwy deszcz nagród i wyróżnień przyznanych przez różne komisje i kapituły.

czytaj dalej


Zmarł Wiesław SzczepanikZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Wiesława  Szczepanika, założyciela  Firmy Polanik Sp. z o. o.,  która od lat wspiera polską lekkoatletykę, w tym tę bardzo dojrzałą - masters i nasz Związek.

czytaj dalej


Mistrzostwa świata w Toronto odwołane (przesunięte)!Komunikat Zarządu World Masters Athletics i Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Toronto 2020 informujący o konieczności przeniesienia czempionatu na inny termin.

czytaj dalej


Mityng międzynarodowy i MP w chodzie na 10 km w Zaniemyślu - odwołaneOrganizatorzy międzynarodowego mityngu w Zaniemyślu, gdzie miały się odbyć między innymi Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 10 km poinformowali, że impreza została odwołana. 

czytaj dalej


Nie żyje Jan FusZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 79 lat zmarł nasz były reprezentant, złoty medalista mistrzostw Europy weteranów, które odbyły się w Poznaniu w 2006 roku – Jan Fus.

czytaj dalej


Mistrzostwa Europy Non-Stadia na Maderze odwołane !Mistrzostwa Europy Non-Stadia, które w dniach 02-04.04.2020 miały odbyć się w Funchal na Maderze zostały odwołane. Nowy termin zaproponowany przez organizatorów - 29-31.10.2020.

czytaj dalej


Zobaczcie wyniki V Indoor Track Run (Łódź, 29.02)Sezon halowy z racji na globalną epidemię koronawirusa nieco przedwcześnie dobiegł końca, więc jeszcze wracamy do wydarzeń, które niedawno się odbyły na naszym krajowych arenach. W Łodzi przed kilkoma dniami rywalizowano w piątej edycji Indoor Track Run.

 

czytaj dalej


Pismo Prezydenta EMA ws. mistrzostw Europy w Bradze i na Maderze (tłumaczenie)Kurt Kaschke, szef europejskiej federacji lekkiej atletyki masters, wystosował list do uczestników i uczestniczek czempionatów w Portugalii w związku sytuacją, która zaistniała z powodu epidemii koronawirusa. Poniżej przetłumaczona treść tego komunikatu (tłum. K. Ratajczyk).

czytaj dalej


Mistrzostwa Europy Masters Non-Stadia na Maderze - Komunikat Prezydenta EMAPrezydent EMA Kurt Kaschke opublikował komunikat dotczący Mistrzostw Europy Masters Non-Stadia na Maderze oraz wyjaśnienia na temat nowego terminu Halowych Mistrzostw Europy w Bradze.

Madera 2020 - Komunikat

czytaj dalej


AUTORZY
Piotr Knut wpisy 2
Wacław Krankowski wpisy 7
Mirek Łuniewski wpisy 92
Paweł Weber wpisy 5
Tomasz Niejadlik wpisy 342
Julian Pełka wpisy 146
KALENDARZ
Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
EMACI 2020 Braga
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
WMACI Toruń 2019
PARTNERZY
SPONSORZY