POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Działacz Sportowy Dekady – zagłosujmy na naszego Prezesa!Do wtorku 19. stycznia trwa plebiscyt Gazety Pomorskiej na najlepszego działacza sportowego Kujaw i Pomorza minionego dziesięciolecia. Jednym z kandydatów w tym konkursie jest Prezes PZLAM – Wacław Krankowski. Sternikowi naszego Związku wszyscy możemy sprawić znakomity prezent na jego zbliżające się 70 urodziny!

czytaj dalej


Przekaż 1% swojego podatku na działalność statutową PZLAM!Jak jak zawsze w tym czasie prosimy Was o wsparcie naszej działalności przy okazji corocznego rozliczenia się z fiskusem. Kończymy 30.Halowymi Mistrzostwami Polski jubileuszowy rok, w którym chcielibyśmy godnie zakończyć świętowanie 30-lecia naszego Związku i z pełnym przekonaniem stawić czoła Covid-19. Dlatego każda zadeklarowana przez nas kwota z pewnością przyda się i zostanie racjonalnie wydana. Oto apel Prezesa PZLAM, Wacława Krankowskiego, w tej sprawie.

czytaj dalej


NOWY TERMIN 30. HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI MASTERS – 13. MARCA!Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych dotyczących również sportu i braku pewności, jak długo zostaną one jeszcze utrzymane, a także z powodu prośby pionu szkolenia PZLA, związanej z przygotowaniami polskiej kadry do 36. Halowych Mistrzostw Europy, władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters zdecydowały o przesunięciu terminu 30. Halowych Mistrzostw Polski Masters oraz towarzyszących im 4. Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy i 2. Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy z pierwotnego terminu 06. lutego na nowy termin - 13 MARCA.

czytaj dalej


Pismo PZLA dotyczące licencji zawodniczych dla mastersówW dniu wczorajszym do Wojewódzkich Związków Lekkiej Atletyki, zarejestrowanych w nich klubów sportowych oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters wpłynęło pismo przygotowane przez władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, sygnowane przez Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego oraz Sekretarza Huberta Trochimowicza, w którym poruszona jest kwestia licencji dla zawodników i zawodniczek z kategorii masters.

czytaj dalej


EMA: wirtualny bieg na koniec roku, w styczniu - nordic walkingDo jutra, tj, do 31. grudnia, trwa ostatni tegoroczny wirtualny bieg organizowany przez European Masters Athletics. W styczniu planowane są wirtualne zawody nordic walking. 

czytaj dalej


Zmarł Jerzy SiemaszkoZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 26. grudnia w wieku 58 lat odszedł z naszego grona kolejny znakomity sportowiec i trener – Jerzy Siemaszko.

czytaj dalej


Zdrowych, spokojnych świąt...Zdrowych, pogodnych, spędzonych wśród najbliższych,

zdalnie lub w realu w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkej pomyślności i sukcesów,

a szczególnie powrotu do normalności

w Nowym 2021 Roku

życzy w imieniu Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters

Prezes Wacław Krankowski

czytaj dalej


Indoor Track Run 19.12 - wyniki zawodówJeszcze tuż przed świętami wpłynęły do nas wyniki końcowe z zawodów, które w minioną sobotę odbyły się w hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

czytaj dalej


Rok 2021 bez międzynarodowych imprez mistrzowskichPrezydent World Masters Athletics, Margit Jungmann, napisała list do środowiska mastersów, w którym jednoznacznie poinformowała, że mistrzostwa świata w Tampere w przyszłorocznym sezonie nie odbędą się. Odwołane zostały też zaplanowane na maj igrzyska weteranów, czyli World Masters Games w Japonii. Również EMA, czyli europejska federacja, nie planuje imprez rangi mistrzowskiej w nadchodzącym roku.

czytaj dalej


Nie żyje Janusz WysockiZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w minioną środę, 16. grudnia, zmarł Janusz Wysocki. Miał 67 lat.

czytaj dalej


AUTORZY
Wacław Krankowski wpisy 7
Piotr Knut wpisy 3
Tomasz Niejadlik wpisy 399
Julian Pełka wpisy 164
Paweł Weber wpisy 5
Mirek Łuniewski wpisy 102
KALENDARZ
Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
WMACI Toruń 2019
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
EMACI 2020 Braga
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
PARTNERZY
SPONSORZY