POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Aktualny kalendarz na sezon 2020, bieżące informacje o zawodachPlanujecie przyszłoroczne starty? Jeśli tak, to zerknijcie na informację, gdzie na naszej stronie szukać szczegółów z nimi związanych.

czytaj dalej


Zgłoszenia do startu w ME 2020Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w informacjach o zawodach można zapoznać się regulaminami ME w Bradze i Funchal. Jak do tej pory jest bardzo znikome zainteresowanie Polaków zgłoszeniem do startu w mistrzostwach. Do udziału w HME w Bradze zgłosiło się 7 zawodników, do startu w ME w Funchal swój udział potwierdził tylko jeden zawodnik. Zestawienia zgłoszonych Polaków będą sukcesywnie aktualizowane. Niestety, mimo wcześniejszych zapowidzi nie funkcjonuje jeszcze system zgłoszeń do staru w MŚ w Toronto.

czytaj dalej


Halowe Mistrzostwa Europy Masters - informacje od Tomka Goworskiego dla chętnych do udziału w sztafecie 4 x 200 m.Na ostatnim Zebraniu Zarządu podjęto uchwałę o powołaniu koordynatorów PZLAM do spraw: sprintu i sztafet - Tomek Goworski, płotków i skoków - Gabriel Mańkowski, rzutów - Jerzy Duber, informatycznych - Tomasz Przedwojewski.

W związku ze zbliżającymi się halowymi mistrzostwami Europy Tomek przedstawia informacje i propozycje dla  chętnych do udziału w sztafetach 4 x 200 m. >>>>>>>>>>>>>>

czytaj dalej


29. HMPM. 3 HMPL - Komunikat OrganizacyjnyW załączeniu komunikat organizacyjny 29. HMPM i 3 MPL. ( kliknij )  Karta zgłoszenia

We wstępnym  programie mistrzostw nastąpiła jedna istotna zmiana. Na wniosek Tadeusza Dziekońskiego zatwierdzony przez Zarząd PZLAM zmieniono bieg na 800 m na bieg na 1500 m. Propozycja Tadeusza jest taka, żeby biegi odbywały się na HMP naprzemiennie co 2 lata.

Ponadto proszę pamiętać, że orientacyjny program zawodów został oparty na programie ubiegłorocznym i może ulec znacznej zmianie po wpłynięciu zgłoszeń. Ostateczny program  na kilka dni przed przed rozpoczęciem mistrzostw

czytaj dalej


Rejestracja na 13. Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Bradze - w razie problemów napisz do organizatorówW dniach 15-22. marca przyszłego roku na północy Portugalii odbędzie się kolejna edycja halowych mistrzostw Starego Kontynentu mastersów. Trwa rejestracja do udziału w tym wydarzeniu. Osoby mające z nią problem, mogą zgłaszać to organizatorom poprzez pocztę e-mail.

 

czytaj dalej


Aktualny stan zgłoszeń Polaków do startu w ME 2020Według stanu na dzisiaj, do startu w ME 2020 zgłosiło się zaledwie 3 Polaków.

HME Braga - termin zgłoszeń upływa w dniu 25.02.2020 - zgłoszonych zostało 2 zawodników.

MENS Funchal - termin zgłoszeń upływa w dniu 19.03.2020 - aplikację wysłał 1 zawodnik.

Z chwilą umieszczenia na stronie PZLAM kalendarza startowego 2020 w pełnej wersji, zaktualizowane zgłoszenia naszych reprezentantów będą sukcesywnie publikowane na tych samych zasadach jak w latach poprzednich.

System zgłoszeń do startu w MŚ w Toronto nie został jeszcze urnuchomiony.

czytaj dalej


Laur Królowej Sportu, Bydgoszcz 201923.11.2019 w hotelu City w Bydgoszczy odbyła się Gala Laur Królowej Sportu organozowana przez Prezesa Kujawsko- Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztofa Wolsztyńskiego. W trakcie częsci oficjalnej nagradzano najlepszych sportowców, trenerów, działaczy, sponsorów i nalepsze imprezy lekkoatletyczne 2019 roku Polski i województwa. Wręczono również statuetki Laur Królowej Sportu najlepszym polskim mastersom. Wśród kobiet przyznano 2 równorzędne nagrody Joannie Balcerzak z Warszawy i Małgorzacie Gąsowskiej z Legnicy. Statuetkę dla najlepszego polskiego mastersa 2019 roku zdobył jan Cząstka z Przemyśla.

czytaj dalej


Opracowania statystyczne Marka Mielcarka 

Poniżej przedstawiamy pismo sporządzane przez naszego kolegę - weterana Marka Mielacarka, witając go jednocześnie w bardzo wąskim gronie statystyków PZLAM. Życzymy mu samozaparcia w dalszej żmudnej i systematycznej pracy statystyka. Marek powodzenia !

 

Szanowni Weterani Lekkiej Atletyki !

 

Analizując Wasze wyniki uzyskane w przeszłości zauważyłem, że wiele Waszych wartościowych wyników które nie są rekordami Polski lub nimi były znika bezpowrotnie z tabel 10 najlepszych uzyskanych w MPM i HMPM.

 

Mirek Łuniewski zaakceptował abym na bazie jego tabel 10 – najlepszych i jego corocznych opracowań wykonał projekt obejmujący najlepsze wyniki uzyskane nie tylko na Mistrzostwach Polski.

 

Przeglądając opracowania Mirosława Łuniewskiego od 2014 r do 2019 r sporządziłem tabele obejmujące na razie kategorie od M 65 do M 100, lecz zdaję sobie sprawę że są to wyniki nie kompletne.

 

Proszę więc zainteresowanych o podanie swoich uwag i wyników mieszczących się w projekcie na mój adres: marekmielcarek48@gmail.com lub mój telefon 510164284

Zawartość tabel odczytać można w programie: Microsoft Excel 2010 , a znaleźć je można na naszej stronie w:  „statystyka”.

Korekty nanoszone będą okresowo z uwzględnieniem przyszłych zawodów LA.

 

Pozdrawiam

Marek Mielcarek

Bydgoszcz   23.11.2019 

Statystyki PZLAM

czytaj dalej


Zgłoszenia do startu w HME w BradzeOrganizatorzy 13 Halowych Mistrzostw Europy Mssters, które w dniach 15-22.03.2020 odbędą się w Bradze uruchomili rejestrację zawodników do startu. Zainteresowani mogą zatem zgłaszać się do udziału w imprezie.

HME - Braga 2020

czytaj dalej


Kalendarz zawodów PZLAM w 2020 rokuZamieszczamy niepełny projekt kalendarza zawodów PZLAM w 2020 roku. Jest kilka niejasności, które wyjaśnimy w najbliższym czasie.

Projekt kalendarza ( kliknij )

czytaj dalej


AUTORZY
Piotr Knut wpisy 2
Mirek Łuniewski wpisy 83
Wacław Krankowski wpisy 7
Julian Pełka wpisy 141
Tomasz Niejadlik wpisy 310
Paweł Weber wpisy 5
KALENDARZ
Grudzień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
WMACI Toruń 2019
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
PARTNERZY
SPONSORZY