POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Podsumowanie końcówki sezonu letniego – zobaczcie wynikiSezon w zasadzie dobiegł końca i większość lekkoatletów już weszła w okres roztrenowania. My dziś postanowiliśmy zebrać dla Was rezultaty kilku krajowych zawodów, które odbyły się w ciągu ostatnich czterech tygodni. Jeśli Was tam nie było, to zobaczcie, jak w rywalizacji wypadli Wasi koledzy i koleżanki.

czytaj dalej


Wielkie skakanie w małych Barwicach z udziałem mastersówNiektórzy czempioni z naszego grona już poniekąd zainaugurowali nowy sezon halowy. Tak było choćby w przypadku Urszuli Kielan i Dariusza Bednarskiego, którzy w ubiegły piątek, 11. października, wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym, międzynarodowym konkursie w niewielkim miasteczku w województwie zachodniopomorskim.

czytaj dalej


100 lat Polskiego Związku Lekkiej AtletykiDokładnie dziś przypada setna rocznica powstania pierwszego polskiego związku sportowego – Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z okazji tego znamienitego jubileuszu Naszym Koleżankom i Kolegom – Działaczom, Sędziom i innym Pracownikom PZLA, czyli tego poniekąd „starszego brata” naszego związku, a także wszystkim nieco później urodzonym od nas Lekkoatletkom i Lekkoatletom życzymy wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów!

czytaj dalej


Nie żyje Marian GrocholewskiDotarła do nas kolejna w ostatnich dniach smutna wiadomosć, tym razem z Torunia. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas nagle Marian Grocholewski, wielki przyjaciel lekkoatletyki, także w wydaniu masters, wieloletni pracownik toruńskiego MOSiR-u, który z pewnością zapisał się w pamieci wszystkich uczestników naszych licznych zawodów odbywających się na stadionie im. Grzegorza Duneckiego.

czytaj dalej


Zmarł Bernard WieczorekZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że z naszego grona odszedł, przegrywając walkę z chorobą, BERNARD WIECZOREK, zawodnik AZS Poznań (kat. M80). Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i innych zawodów masters. Specjalizował się w trójskoku , wielobojach rzutowych i biegu na 60 m. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 

czytaj dalej


Popis 43- i 50-latka podczas seniorskich mistrzostw świata! Polski weteran wysokoW stolicy Kataru, Dausze od piątku trwają 17. IAAF Mistrzostwa Świata. Znakomite rezultaty osiągają w nich również zawodnicy w wieku masters, czyli powyżej 35, roku życia. Weterani już zostali m.in. wicemistrzami świata w chodzie na 50 kilometrów oraz biegu na dystansie 100 metrów. Na uwagę niewątpliwie zasługują również wyczyny 50-letniego hiszpańskiego chodziarza i naszych reprezentantów.

czytaj dalej


Dwóch weteranów w polskiej kadrze na 17. IAAF Mistrzostwa ŚwiataDziś w Katarze rozpoczyna się kolejna edycja seniorskich mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Stolica tego kraju, Doha, będzie areną zmagań blisko 2.000 sportowców. Polskę reprezentuje 44 zawodniczek i zawodników, w tym dwóch czempionów, którzy już weszli w wiek weterana. Ponadto jednemu z naszych reprezentantów do tej granicy brakuje już tylko raptem pół roku.

czytaj dalej


Memoriał im. Zdzisława Skręty – zakończenie sezonu dla miotaczySłubice zapraszają specjalistów od rzutów. W sobotę 05. października na stadionie miejscowego SOSiR-u odbędzie się rywalizacja weteranów i weteranek w pchnięciu kulą, a także w rzucie dyskiem i oszczepem.

czytaj dalej


Puchar Bałtyku już po raz dziewiętnasty – Sopot, 28. wrześniaPomorski Klub Weteranów Lekkiej Atletyki działa od przeszło 40 lat. Najbliższe wydarzenie to już 115 zawody organizowane przez stowarzyszenie! Będzie to kolejna edycja cieszącego się co roku dużą popularnością wśród mastersów Pucharu Bałtyku.

czytaj dalej


21. Mistrzostwa Europy Masters – podsumowanie71 medali w tym 20 złotych, 27 srebrnych i 24 brązowe zdobyli reprezentanci Polski na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Starego Kontynentu. Ten dorobek dał ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji medalowej.

czytaj dalej


AUTORZY
Piotr Knut wpisy 2
Paweł Weber wpisy 5
Mirek Łuniewski wpisy 77
Tomasz Niejadlik wpisy 304
Wacław Krankowski wpisy 7
Julian Pełka wpisy 134
KALENDARZ
Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Wenecja 2019 - European Masters Athletics Chapionships
Toronto 2020 - World Masters Athletic Championship
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
WMACI Toruń 2019
PARTNERZY
SPONSORZY