Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA

AKTUALNOŚCI

Komplet wyników Polaków uzyskanych w ME w Grosseto

Piękne, błękitne niebo. Mocno święcące słońce. Temperatura 25-26 o C w cieniu. W takich warunkach odbyła się rywalizacja podczas 18. Mistrzostw Europy Non-Stadia w Grosseto. Symboliczna, czteroosobowa ekipa Polaków wywalczyła 2 medale. Niech żałują ci, którzy nie zdecydoweali się na start. Taka pogoda często się nie zdarza. Następna edycja ME Non-Stadia odbedzie się w dniach 10-12.05.2024 w Porto Santo, POR.

Komplet wyników Polaków w ME w Grosseto

czytaj dalej

Grosseto - to już historia!

ZŁoto srebrni ŁUNIEWSCY !!!

Pierwsze złoto w Grosseto !

Nasza 4 osobowa kadra rozpoczęła walkę o medale Mistrzostw Europy Non Stadia we włoskim Grosseto.

Zaproszenie na zawody

Koledzy Tamasz Goworski i Radosław Sekieta zapraszają na zawody do Łodzi i Sieradza.

32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters - TORUŃ - 18-19.06.2022 r.

Już za 6 tygodni, po trzyletniej przerwie powracamy na stadion im. G Duneckiego w Toruniu. Wczoraj aktywowany został system zgłoszeń który zostanie zamknięty 5 czerwca.

Przy okazji zbliżających się Mistrzostw Polski, jak zawsze po upływie 4 lat odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Zapraszamy na to Zebranie wszystkich, którym zależy na sprawnym funkcjonowaniu Związku w przyszłości. Prawo udziału w Zebraniu będą mieli wszyscy, którzy do 17 czerwca dokonają wpłaty składki członkowskiej za 2022 r.

95 Polaków wystartuje w mistrzostwach świata w Tampere.

Zakończony został proces rejestaracji do startu w 24. Mistrzostwach Świata, które w dniach 29.06-10.07.2022 odbędą się w Tampere. Do startu zgłoszonych zostało 4330 zawodników z 87 krajów. Polskę reprezentować będzie 95 zawodników.

Reprezentacja Polski - Tampere 2022

Brak zainteresowania Polaków startem w Mistrzostwach Europy.

Minął termin zgłoszeń do startu w 18.Mistrzostwach Europy Non-Stadia w Grosseto. Niestety polscy weterani nie byli zainteresowani startem w imprezie. Pośród 1190 zawodników zgłosznych do rywalizacji jest zaledwie czworo reprezentantów Polski. Mistrzostwa odbędą się w dniach 12-15.05.2022.

Terminy zgłoszeń do startu w ME w Grosseto i MŚ w Tampere

Organizatorzy najbliższych imprez mistrzowskich przypominają daty zakończenia rejestracji do startu.

- do dnia 01.05.2022 godz. 23.59 - 18. Mistrzostwa Europy Non-Stadia - Grosseto

- do dnia 02.05.2022 godz. 23.59 - 24. Mistrzostwa Świata - Tampere

Weterani w głównych rolach mistrzostw Polski w chodzie na 20 km.

Dzisiaj w Sulejówku odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km, gdzie weterani byli pierwszoplanowymi postaciami imprezy. Dwie pierwsze zawodniczki wypełniły normy do staru w tegorocznych mistrzostwach świata i Europy. Tytuł mistrzoswski obroniła Katarzyna Zdziebło LKS Stal Mielec. Druga była Olga Niedziałęk WLKS Nowe Iganie. Rywalizację mężczyzn wygrał mistrz olimpijski Dawid Tomala AZS KU Politechniki Opolskiej. Miejsca 2-5 w komplecie wywalczyki weterani (wszyscy M35). Drugi był Artur Brzozowski KKL Stal Stalowa Wola, trzeci Rafał Augustyn LKS Stal Mielec, czwarty Rafał Sikora KS AZS AWF Kraków, piąty Jakub Jelonek CKS Budowlani Częstochowa. Podczas imprezy w Sulejówku odbyły się między innymi mistrzostwa Polski masters na dystansie 10 km. Najlepsze wyniki w klasyfikacji open uzyskali:

52:55 Konrad Morawczyński 75 MUKLA Dębica

58:54 Mirosław Łuniewski 57 UKS Jedynka Reda - najlepszy tegoroczny wynik na świecie M65

Grosetto i Tampere czekają na nasze zgłoszenia!!!

Za kilka dni mijają terminy zgłoszeń na 18. Mistrzostwa Europy NON STADIA  w Grosetto - 25.04.2022  oraz  na 24. Mistrzostwa Świata w Tampere 27.04.2022 r..