POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
AKTUALNOŚCI

Transmisje z 33. Halowych Mistrzostw PolskiTransmisje z 33. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters,  "na spokojnie",  będzie można obejrzeć klikając w poniższe linki:  

https://www.youtube.com/watch?v=Pj-7lAqzJQc

https://www.youtube.com/watch?v=mHGomHJGLNo

czytaj dalej


Ważny komunikat dla skoczków wzwyż podczas Halowych Mistrzostw Polski !!!!Tomek Goworski wprowadził nowy system podziału na grupy startowe w skoku wzwyż. Jeżeli ktoś ma wątpliwości w której grupie startuje to proszę sprawdzić na naszej stronie w informacjach o Halowych Mistrzostwach Polski w zakładce - "Nasza kadra", tam jest aktualny wykaz nazwisk i godziny startu.

czytaj dalej


Halowy rekord świata Mariki Popowicz-Drapała na 400 mPodczas 68. Halowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Toruniu, Marika Popowicz-Drapała wywalczyła tytuł mistrzowski w biegu na 400 m poprawiając halowy rekord świata W35 wynikiem 51.87. Poprzednią rekordzistką była Helena Fuchsova CZE z rezultatem 51.99. Ponadto dwa czwarte miejsca zajęli: Rafał Kownatke M35 w pchnieciu kulą - 18.62 oraz Adam Czerwiński M35 w biegu na 1500 m - 3:51.85

czytaj dalej


CZAS BIEGNIE NIEUBŁAGANIE - TRZY WIELKIE WYDARZENIA JUŻ NIEBAWEM !!! 

 1. 33. Halowe Mistrzostwa Polski i 7. Mistrzostwa Polski Lekarzy
  Termin zgłoszeń upływa już za 4 dni - system będzie aktywny do 11 lutego. Rejestrujemy się ONLINE - https://zawody.atp-web.eu/ lub wysyłając zgłoszenie na maila: ela-ry@o2.pl. Warunkiem umieszczenia na liście startowej jest dokonanie opłaty startowej w terminie.
 2. Zamknięto system rejestracji na 14. Halowe Mistrzostwa Europy. W tej chwili tworzony jest program minutowy zawodów. W połowie przyszłego tygodnia powinien być gotowy.
 3. MISTRZOSTWA EUROPY W MARATONIE MASTERS - system zgłoszeń aktywowany ponownie - tym razem ostatecznie do 18 lutego do godz. 23.59. Zachęcamy gorąco do rejestracji wszystkich którzy kochają bieganie, szczególnie Panie powyżej 50 lat. Szanse na medale drużynowe są ogromne, ale nie ma jeszcze pełnych 3 osobowych składów w tych kategoriach wiekowych.
  Przypominamy, iż każdy reprezentant Polski otrzyma koszulkę reprezentacyjną w pakiecie. Wszyscy po ukończeniu biegu otrzymają medal, a najlepsi medale indywidualnie i drużynowo. Te drugie, wręcz leżą na trasie maratonu, należy się zarejestrować i pokonać ją, a medale drużynowe dla trójki najlepszych Polek i Polaków w każdej kategorii wiekowej są wręcz gwarantowane.
  Zapraszamy! Nie zmarnujmy takiej okazji. Wszystkie informacje na stronie: emaci2024.com
  Rejestracja online tutaj. Istnieje także możliwość rejestracji "papierowej". Procedura została opisana tutaj.
  Przypominamy też o nagrodach w klasyfikacji open -  pierwsze miejsce - 500 €, drugie - 300 € i trzecie - 200 €

 

 

czytaj dalej


SZTAFETY - SZANSA NA MEDALE !!!ZASADY kwalifikacji  zawodniczek i zawodników do SZTAFET na MISTRZOSTWA  EUROPY i ŚWIATA

 1. Prawo startu w sztafecie posiada osoba, która zgłosiła się i wystartowała w jakiejkolwiek konkurencji indywidualnej danych Mistrzostw.
 2. Akces - chęć startu w sztafecie należy zgłosić w momencie zgłaszania się do Mistrzostw do Tomasza Goworskiego            e-mail: tom.gov@op.plw przypadku HME czy HMŚ, ME, MŚ jest to data zamknięcia systemu zgłoszeń.
 3. Pierwszeństwo startu w sztafetach wynikać będzie z pozycji w rankingu. Do rankingu będą brane wyniki z biegów:    na 60 m, 100 m, 200 m, 400 m na  hali oraz  100 m, 200 m, 400 m na stadionie. O ostatecznym doborze składu decydować będzie dyspozycja zawodnika podczas zawodów na których rozgrywana będzie sztafeta – wyniki biegów indywidualnych na konkretnych Mistrzostwach.
 4. Potwierdzenie chęci startu w sztafecie - podczas pierwszych dni trwania Mistrzostw.
 5. Brak zgłoszenie się w wyznaczonych terminach uważany będzie za rezygnację z udziału w biegach sztafetowych.
 6. W przypadku braku pełnego składu sztafety z zasobów „rankingu” możliwe będzie uzupełnienie składu również spośród zawodników innych kategorii wekowych. W przypadku sztafet złożonych z dwóch lub trzech kategorii wiekowych klasyfikacja następuje w kategorii najmłodszej/najmłodszego zawodnika.
 7. Składy sztafet liczą po 4 zawodników + 2 rezerwowych (sztafety:4 x 100, 4x200 i 4 x 400 m, 4 x 400 mix, stadion)       oraz sztafety na hali (4 x 200 i 4x 200 m mix ). Sztafety mieszane- 2 kobiety + 2 mężczyzn oraz po 1 rezerwowym.
 8. Ewentualne zmiany w sztafetach można dokonać w terminach określonych przez organizatora - zgłoszenia zawodnika tylko z listy rezerwowych.
 9. Zawodnik/zawodniczka zgłaszając się do udziału w sztafecie wyraża zgodę na reprezentowanie kraju. Nie ma możliwości tworzenia sztafet klubowych.
 10. Ostateczną decyzję o składzie reprezentacyjnej sztafety podejmuje kierownik ekipy w uzgodnieniu z koordynatorem sztafet.

czytaj dalej


SPEŁNIAJMY MARZENIA !!! START W MISTRZOSTWACH EUROPY "NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI"!!!14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters i Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters -  KOŃCZYMY  ODLICZANIE  !!!

Za 6 dni zamykamy system zgłoszeń na w/w wydarzenia sportowe. Termin jest ostateczny i nie będzie żadnych wyjątków. Dlatego bardzo proszę - nie czekajmy do ostatniej chwili. Rejestrujmy się już dziś. Przypominam - naszym celem jest 1 000 Polek i Polaków      w obu Mistrzostwach. A dziś jest nas zaledwie 500. Mamy jeszcze szanse - każdego dnia 100 osób i mamy rekord - 1 100. Marzenia czasem się spełniają - zadbajmy o to, by tym razem się spełniły.  Zadbajmy o to - bo następna szansa może się pojawić nie prędko. Limit życzliwości władz europejskich i światowych dla organizacji zawodów w Toruniu może ulec spowolnieniu. W dziewięć lat organizujemy  pięć razy mistrzostwa świata i Europy - tego jeszcze nigdy i nigdzie  nie było i myślę, że długo nie będzie Martwię się, żeby nie było to dziewięć  lat przerwy dla Torunia?  Proszę zatem, nie zastanawiajmy się co będzie jutro  - już dziś zgłaszamy się do startu w Mistrzostwach.  Tylko pełna mobilizacja zapewni nam sukces. Ja w to wierzę. Przekonajcie mnie, że się nie mylę. Na ostatnich Halowych Mistrzostwach Europy w Madrycie startowało 1200 Hiszpanów. Czy My  możemy być  gorsi??? 

czytaj dalej


STROJE REPREZENTACYJNE - ZAPRASZAMY !!!W związku z licznymi zapytaniami o możliwość zakupu strojów reprezentacyjnych, informujemy, iż Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters podjął decyzję o powierzeniu Firmie "AS" przygotowania i umożliwienia zakupu strojów reprezetacyjnych dla naszych zawodników. Niestety nie udało nam się znaleźć sposora, który sfinansowałby zakup  jednolitych strojów dla wszystkich naszych reprezentantów. Zachęcamy wszystkich zamierzających zakupić stroje reprezentacyjne do skorzystania z przedstawionej oferty. Jak zapewne zauważyliście w ofercie nie ma koszulek startowych. Zgodnie z naszą deklaracją wszyscy zgłoszeni do startu w Halowych Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Europy w Maratonie otrzymają w pakiecie koszulki startowe tzw. naramki ( takie jak prezentowaliśmy w Łodzi podczas Mistrzostw Polski ). Niestety spodenki, każdy musi zakupić we własnym zakresie. I tu proponujemy skorzystać z oferty Firmy "AS". Firma "AS" eferowała swoje produkty na stoisku w Toruniu, podczas Halowych Mistrzostw Świata i w Łodzi, podczas Mistrzostw Polski. Przypominamy, że organizatorzy Halowych Mistrzostw Europy egzekwować będą konieczność używania strojów reprezentacyjnych. Zapraszamy do współpracy.

Szczegóły oferty i sposób realizacji zamówienia znajdziemy tutaj.  https://pzlam-odziezsportowa.pl/

czytaj dalej


Rejestracja do startu w Mistrzostwach Świata w Goeteborgu rozpoczęta !Organizatorzy 25. Mistrzostw Świata Masters, które odbędą się w Goeteborgu rozpoczęli proces przyjmowania zgłoszeń do startu. Koniec rejestracji mija w dniu 04.06.2024

Rejestracja do Mistrzostw Świata - Goeteborg 2024

 

czytaj dalej


Folder Mistrzostw Świata Masters - Goteborg 2024Organizatorzy 25. Mistrzsotw Świata Masters, które w dniach 13-25.08.2024 odbędą się Goteborgu opublikowali pierwszą wersję folderu imprezy. Termin zgłoszeń do startu wyznaczono do dnia 04.06.2024.

Mistrzostwa Świata Masters -Goteborg 2024

czytaj dalej


Mistrzostwa Europy Masters Non-Stadia - Porto Santo 2024 - ruszyły zgłoszenia do startu.Organizatorzy Mistrzostw Europy Masters Non-Stadia, które w dniach 16-19.05.2024 odbędą się w Porto Santo uruchomili rejestrację do startu. Temin zgłoszeń mija  dniu 16.04.2024

Mistrzostwa Europy Non-Stadia - Porto Santo 2024

 

czytaj dalej


AUTORZY
Zdzisław Raczyński wpisy 1
Julian Pełka wpisy 199
Tomasz Niejadlik wpisy 447
Wacław Krankowski wpisy 132
Mirek Łuniewski wpisy 167
Paweł Weber wpisy 5
Piotr Knut wpisy 5
KALENDARZ
Luty 2024
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
EMACI2024
Mistrzostwa Świata w Tampere
EMACS2023 PESCARA
WMACI 2023 Torun
WMAC 2024 Goteborg
 Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters
PARTNERZY
SPONSORZY