POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA




Aktualności

Rejestracja na mistrzostwa Polski w wielobojach do piątku 07.06!



O trzy dni została przedłużona rejestracja na 4 Mistrzostwa Polski w Trójboju Sprinterskim i 27 Mistrzostwa Polski w Pięciobojach Rzutowych i Klasycznym. Spóźnialscy mają więc szansę na to, żeby jeszcze zgłosić swój akces do walki o medale w obu tych czempionatach!

Mistrzostwa Polski w Trójboju Sprinterskim Masters wyjątkowo, w tym roku, nie odbywają się razem z kolejną edycją Memoriału im. Grzegorza Duneckiego. Spowodowane jest to kolizją terminów memoriału i tegorocznych Mistrzostw Europy Masters, które rozpoczynają się w Wenecji raptem kilka dni później. Stąd też tegoroczny czempionat w trójboju sprinterskim odbywa się razem z mistrzostwami kraju w pozostałych wielobojach.

Na mistrzostwa w obu wielobojach dotychczas wpłynęło 108 zgłoszeń. Nie wątpimy, że znajdą się jeszcze inni sprinterzy, miotacze i wszechstronni specjaliści od wieloboju klasycznego, którzy będą chcieli powalczyć o medale w tej imprezie i jednocześnie sprawdzić swoją aktualną formę przed 29 Mistrzostwami Polski Masters, które pod konec czerwca odbędą się w Białymstoku. Z pewnością warto! Stąd też organizatorzy zdecydowali się przedłużyć ostateczny termin zgłoszeń na mistrzostwa w wielobojach do najbliższego piątku, czyli 07 czerwca!

Zmagania wieloboistów – czempionaty mastersów i lekarzy – odbędą się 15 czerwca na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. Rywalizacja odbędzie się w wielobojach rzutowych, pięcioboju klasycznym obejmującym skok w dal, rzut oszczepem, bieg na dystansie 200 metrów, rzut dyskiem i bieg na 1500 m, a także w trójboju sprinterskim (60, 100 i 200 m). Zgłoszenia elektroniczne (on-line) dokonywane są poprzez naszą stronę. Można też zgłaszać się poprzez pocztę tradycyjną, wypełniając i przesyłając kartę zgłoszenia lub wraz z kserokopią dowodu dokonania opłaty na adres: Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, ul. Bema 23/29, 87-100 Toruń. Ponadto można skan wypełnionej karty zgłoszenia i potwierdzenie wpłaty przesłać do biura naszego związku w wiadomości e-mail.

Rejestracja on-line na mistrzostwa Polski masters w wielobojach jest dostępna pod adresem na stronie http://wielobojepzwla.atp-web.eu/. Dla rejestrujących się zarówno na wieloboje oraz na późniejsze 29 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które pod koniec czerwca odbędą się w Białymstoku, cenna uwaga: oba systemy rejestracyjne działają odrębnie tzn. jeśli ktoś chce się zarejestrować na Mistrzostwa Polski Masters w konkurencjach „pojedynczych” poprzez http://zawodypzwla.atp-web.eu/ i na Wielobojowe Mistrzostwa Polski Masters, to musi zmienić hasło i zarejestrować się w obu serwisach osobno. To samo dotyczy nowych zawodników. Należy zarejestrować się jako nowy zawodnik/zawodniczka osobno w obu serwisach.

Baza zawodników jest zgodna ze stanem po 28 Halowych Mistrzostwach Polski z lutego 2019.

WIĘCEJ (kliknij).

AUTORZY
KALENDARZ
Listopad 2025
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
EMACI2024
EMAMRC2025 Jyväskylä
Halowe Mistrzostwa Świata w Gainesville
23. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters
WMAC 2024 Goteborg
EMACI 2026 Toruń
PARTNERZY
SPONSORZY