POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
Aktualności

WMACI Toruń 2019: akredytacje dla mediówTrwa proces przyznawania akredytacji dziennikarskich na 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Na zgłoszenia od przedstawicieli mediów czekamy do wtorku, 19. marca.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 24-30 marca. Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na sobotę, 23.03. Rozpocznie się ona o godzinie 18.00. Głównym obiektem czempionatu będzie Arena Toruń. Choć impreza z założenia ma charakter halowy, to jednak w jej ramach odbędą się również niektóre konkurencje uliczne, stadionowe i biegi przełajowe (zobacz oficjalny PROGRAM).

Proces akredytacyjny prowadzony jest drogą elektroniczną. Wypełniony formularz, który znajduje się w załączonym PLIKU (kliknij), prosimy przesłać na adres media@niejadlik.com.pl. Niekompletnie wypełnione wnioski nie będą brane pod uwagę. Akredytacje udzielane są bezpłatnie, wyłącznie zawodowym dziennikarzom, fotoreporterom oraz operatorom kamer. Przyznawane są przedstawicielom mediów w celu wykonywania przez nich pracy i nie mogą być przekazywane osobom trzecim. Złożenie wypełnionego wniosku akredytacyjnego nie jest równoznaczne z przyznaniem akredytacji. Organizatorzy mistrzostw zastrzegają sobie prawo do nie przyznania akredytacji bez podania konkretnej przyczyny.

Generalnie akredytowani dziennikarze będą mieli swobodny dostęp do większości miejsc, gdzie zaplanowana jest sportowa rywalizacja (główna Arena, arena do rzutów krótkich - pchnięcia kulą i rzutu ciężarkiem, stadion - rzuty długie, a także otoczenie miejsc gdzie zaplanowane jest przeprowadzenie cross country, biegów ulicznych i chodu ulicznego). Wyjątkiem jest tzw. infield, czyli strefa otoczona bieżnią okólną w Arenie Toruń, gdzie będą odbywały się biegi na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, a także konkursy w skoku w dal, trójskoku oraz skoku wzwyż. Z racji na małą przestrzeń i dużą ilość sportowców oraz sędziów w niej przebywających i z racji na priorytet, którym jest konieczność sprawnego przeprowadzenia zawodów sportowych, dostęp do strefy infield dla mediów musi być mocno ograniczony. Stały dostęp do tej strefy zostanie przyznany wyłącznie kilku fotoreporterom i operatorom kamer. W większości będą to osoby pracujące na rzecz Organizatora. Ponadto podczas całego wydarzenia dostępne będą dwie dodatkowe kamizelki FOTO uprawniające do poruszania się w strefie infield. Wydawane one będą fotoreporterom czasowo (na zmianę, rotacyjnie). Dostęp czasowy do strefy infield umożliwiany będzie wyłącznie fotoreporterom i operatorom kamer dysponującym profesjonalnym sprzętem fotograficznym/video i mogącym udokumentować wykonywanie danego zawodu. Wszyscy akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy będą mogli bez ograniczeń przebywać w pozostałych dostępnych dla nich strefach. Zdjęcia będzie można robić w hali m.in. z tzw. ringu, czyli strefy bezpośrednio obok bieżni okólnej, po jej zewnętrznej stronie. Ponadto do stałej dyspozycji mediów będą trybuny i specjalnie wydzielone miejsca do pracy przy tworzeniu tekstów (wskazane jest posiadanie własnego sprzętu) ze stacjonarnym dostępem do Internetu. Na zakończenie każdego dnia zawodów oficjalny zespół prasowy mistrzostw będzie przygotowywał relację, podsumowanie wraz z kilkoma zdjęciami oficjalnych fotoreporterów mistrzostw. Te relacje będą mogły trafić do każdej zainteresowanej redakcji. Ponadto redakcje mogą zgłaszać się do biura prasowego mistrzostw z prośbą o udostępnienie zdjęć konkretnych zawodników, na których fotografiach z jakiegoś powodu szczególnie im zależy, wykonywanych przez oficjalnych fotoreporterów pracujących na rzecz Organizatora.

Ostateczny termin przesyłania wniosków o przyznanie akredytacji na 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters upływa 19 marca. Przyznanie akredytacji w każdym przypadku potwierdzane jest stosownym e-mailem zwrotnym.

Wydawanie akredytacji uprawnionym osobom będzie odbywało się w trakcie mistrzostw poprzez biuro prasowe działające na terenie hali (I piętro, obok oficjalnego serwisu FOTO i w pobliżu miejsca dekoracji medalowych).

Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami w kwestiach związanych z przyznawaniem akredytacji jest rzecznik prasowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, media manager WMACI Toruń 2019 - Tomasz Niejadlik [e-mail: media@niejadlik.com.pl, tel.: (+48) 605 58 57 51].

FORMULARZ AKREDYTACYJNY

AUTORZY
Mirek Łuniewski wpisy 69
Julian Pełka wpisy 130
Wacław Krankowski wpisy 7
Paweł Weber wpisy 5
Piotr Knut wpisy 2
Tomasz Niejadlik wpisy 234
KALENDARZ
Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
WMACI Toruń 2019
WMACi 2017 Daegu Korea
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
EMACS 2017 Denmark
PARTNERZY
SPONSORZY