POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKI MASTERS


Członek Światowego Związku Masters - WMA

Członek Europejskiego Związku Masters - EMA

Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - PZLA
Aktualności

3. Drużynowe Halowe Mistrzostwa Polski – kolejne ważne informacje dla zawodnikówWczoraj informowaliśmy o zmianach dotyczących systemu punktacji i klasyfikacji w ramach drużynowego czempionatu. Dzisiaj doszły jeszcze do tego kolejne drobne korekty w komunikacie organizacyjnym zawodów. Zachęcamy do zapoznania się z jego aktualną wersją po zmianach i innymi istotnymi informacjami.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY, KARTA ZGŁOSZENIA, REJESTRACJA ON-LINE (kliknij!)

Jak jest podane w komunikacie organizacyjnym termin zgłoszeń na najbliższe mistrzostwa upływa 03. grudnia i jest on nieprzekraczalny! Nie przewidujemy rejestracji zgłoszeń, które dotrą po tym terminie!

Zachęcamy sprinterów, aby pod kątem przygotowań do 8. Halowych Mistrzostw Świata – Toruń 2019 przygotowali na najbliższe zawody składy sztafet. 08. grudnia będzie możliwość pobiegnięcia w biegach rozstawnych. Składy sztafet prosimy zgłaszać do 03. grudnia na adres biuro@pzlam.pl lub biuro@niejadlik.com.pl.

Z racji na remont płyty rzutni na stadionie miejskim z programu najbliższych zawodów ostatecznie musieliśmy wykluczyć rzuty długie (młot, dysk, oszczep). W ramach 3. Drużynowych Halowych Mistrzostw Polski na stadionie planujemy rozegranie rzutu ciężarkiem, o ile tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

W zawodach 08. grudnia mogą wystartować również zawodnicy poza konkurencją (PK), czyli choćby osoby, które nie spełniają kryterium wiekowego (35+), pozwalającego na oficjalną rywalizację w lekkoatletycznych zawodach masters. Przypominamy jednocześnie, że zawodnicy PK nie będący członkami PZLAM, nie mający uregulowanej tegorocznej składki członkowskiej, ponoszą dodatkową opłatę startową w wysokości 50 złotych. W odpowiedzi na licznie zadawane pytania dotyczące startu tego typu zawodników w lutym informujemy, że podczas 28. Halowych Mistrzostw Polski Masters prawdopodobnie nie będzie takiej możliwości (wyjątkiem być może będą jedynie niektórzy uczestnicy planowanych HMP Lekarzy i HMP Dziennikarzy). Wynika to z faktu przewidywanej na 23.02 bardzo dużej frekwencji zawodników przygotowujących się do startu w marcowych mistrzostwach świata w Toruniu. Dla większości naszych mastersów będzie to w zasadzie ostatni sprawdzian, próba generalna przed światowym czempionatem.

Zgodnie z komunikatem organizacyjnym zawodnicy biorący udział w 3 HDMP sami dbają o swoje zakwaterowanie w hotelach, rezerwację ewentualnych opcji noclegowych (Związek w tym nie pośredniczy). Do listy polecanych przez nas w komunikacie organizacyjnym miejsc dodajemy Gościniec SILVER, mieszczący się przy ul. Słowiczej 49 na osiedlu Wrzosy w Toruniu, który przygotował specjalną ofertę dla uczestników naszych grudniowych zawodów. Na hasło „MASTERS” można otrzymać schludne pokoje ze śniadaniem w cenach 50zł/os. Rezerwacji można dokonywać pod numerem tel.: (+48) 668 602 302.

Przypominamy też, że 08. grudnia w trakcie 3 HDMP z oficjalną wizytą w Toruniu będzie przebywał delegat World Masters Athletics, wiceprezydent światowej federacji ds. technicznych – Brian Keaveney. Wypada więc, żebyśmy my, jako gospodarze w trakcie tych zawodów jak najlepiej zaprezentowali się przed naszym gościem zarówno pod kątem organizacyjny, jak i ilościowym, stąd zachęcamy zawodników do jak najliczniejszego uczestnictwa w rywalizacji.

AUTORZY
Mirek Łuniewski wpisy 69
Julian Pełka wpisy 130
Wacław Krankowski wpisy 7
Paweł Weber wpisy 5
Piotr Knut wpisy 2
Tomasz Niejadlik wpisy 234
KALENDARZ
Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ZAWODY MIĘDZYNARODOWE
Alicante 2018 - XVI European Masters Athletics Championships Non-Stadia
WMACi 2017 Daegu Korea
WMACI Toruń 2019
Madrid 2018 - European Masters Athletics Indoor Championships
EMACS 2017 Denmark
Malaga 2018 - European Masters Athletics Chapionships
PARTNERZY
SPONSORZY